Ulusal Oldu

0 0
Okuma Süresi:1 Dk., 20 Sn.

Ulusal Oldu

Kitap yazdı, yazar oldu.

Ünye’de uzun yıllardan bu yan ticaretle uğraşan Erol Okutucu yazdığı kitabı bastırma ve yayınlatma arifesinde ulusal yayın yapan bir gazeteden köşe yazarlığı teklifi aldı.

Yaşam tarzıyla da dikkat çeken okutucu Yeni Asya Gazetesinden aldığı teklifi; “bir kitap yazdım. Kitabımın da basılması için bazı yayınevlerine müracaat ettik. Yeni Asya Gazetesinin de basım tesisleri var, onlar da kitap basıyorlar. Onlara da kitabın bir kopyasını gönderdik. Kitabı incelediklerinde konular çok hoşlarına gitmiş. ‘Aynı tarzda haftada bir gün bize de yazar mısınız?’dediler. Olumlu bir yanıt vererek yazmaya başladık. İşimiz daha çok çiftçiyle alakalı olduğu için doğal olarak güne erken başlıyoruz ve akşama kadar süren bir ticari faaliyetimiz var. Fakat akşamdan sonra eş dost sohbetlerinin haricinde genellikle evde olunacağı için ya televizyon izlenecektir ya da kahvehaneye gidilecektir. Bunların hiç biri ben de olmadığı için 4-5 saat kadar bir boş vakit kalabiliyor. Bu saatler içinde insan epey bir şeyler yazabilir.”diyerek yazarlığını Hizmet Haber’le paylaştı.

Günlük hayatı okuduğu gazete ve dergilerle takip ettiğini ifade eden Okutucu; “bilgiyi dünyayı, insanları, ülkeyi takip ederek elde edebiliyoruz. Bunun yanında da en önemlisi kitap okuyoruz. Çok bilgili olduğumu da iddia etmiyorum ama en azından hayatı sorgulayabiliyoruz. Sonuçta sosyal bir insanız.”şeklinde konuşarak kitap okumanın önemini anlattı.

Ticaret hayatının yanı sıra kitap yazarı olmanın kendisine keyif verdiğini söyleyen İşadamı Okutucu ilk kitabın piyasaya sürülmesinin ardından diğer kitap projelerini de hayat geçirmeyi hedeflediğini kaydetti. Okutucu; “kitap yazdık. İnşallah önümüzdeki bir iki ay içinde çıkacak. Ünyeliler de kitabımızla tanışmış olacak. İnsan her şeyden önce deşarj olabiliyor kitap yazarken. Bir de yazarken o an itiraz eden birisi olmayınca daha rahat yazabiliyor.”dedi.

Bir cevap yazın