UÇ’LARIN MÜCADELESİ

0 0
Okuma Süresi:1 Dk., 15 Sn.

UÇ’LARIN MÜCADELESİ

Siyaset ile ülkeye hizmetinin dokunacağına inanan insanlarımız dayanıklılık, sabır, uyanıklık mücadeleci ve kaybettiği anda yeniden başlaması gerektiğini bilirler. Böyle düşünenler er yada geç hedefe ulaşacaklardır. Aksini düşünenler ise siyasetten yok olmuşlardır. Bu anlayış tüm Türkiye de ancak ünye de bir başkadır siyaset.

Ünye de siyaset daha güçlü olmayı daha azimli ve daha sabırlı olmayı gerektiriyor. Ünye ilçesinde iki grubumuz vardır. Bu iki grubun başını sayın Alpaslan öz ve sayın yaşar sezgül çekmektedir. Alpaslan öz şu anda saadet partisi ilçe başkanıdır. yaşar sezgül ise ordu il meclis üyesidir. Aynı zamanda ak parti il yönetimindedir de. Bu iki insan milli selamat partisinden bu yana sürekli mücadele halinde olmuşlardır.

(bu mücadele parti içi mücadele olup en iyisi için çaba sarfedildiğine  kuşkumuz yok.) bu mücadeleler gerek ilçe başkanlığı için gerek milletvekilliği aday adaylığı çalışmaları için gerekse belediye başkan adaylıkları için süregelmiştir. Ak parti kurulmasaydı yine süregidecekti.

Bu mücadele öylesine çetin geçmiştir ki o fırtınalarda onlar kadar hiç kimse dayanıklı olamadı ve olamazdı da. Çünkü batkımızda halen daha onları görüyoruz. Ve sonuçta bilmem kaçınçı Alpaslan öz dönemi yaşanıyor.

Yaşar sezgül ise ünye de ak parti ilçe başkanlığı tespiti için çalışmalara başladı. Yine bilmem kaçıncı yaşar sezgül dönemi yaşıyoruz ve yaşayacağız.

Bu uçların siyasi savaşında mağlup yok. her ikisi de galip. Mağlup olanlar yeni yetmeler oluyor galiba. Ve Allah ikisine de uzun ömür versin daha çok mağlup edicekler.

Ama artık uçların savaşı bitti çünkü R.Tayyip.Erdoğan ayrılıp ikinci partiyi kurdu

Saadet partisi ve ak partisi ikisine de yeter sanıyoruz.

Ünye de sulh, siyasette sulh…

Bir cevap yazın