0 0
Okuma Süresi:1 Dk., 18 Sn.

27.04.2000                                                         DOĞUŞ GAZETESİ                                           SON MEYDAN

Syın şükrü yürür ün dediği oldu. Diyerek başlamak istemezdim ama maalesef sizlerinde bildiği gibi oldu da bitti maşallah demek durumundayım. Olsun biz % 90 halk da bir daha hükümet konağı yapılırsa o zaman meydana konak yaptırmayız olur biter. Ama o mühürü fazilet partili belediye başkanının emri ile aldılar dediğinizi duyar gibiyim. Evet maalesef o mühür öyle oldu. Ama sayın başkanın da bazı gerekçeleri vardır. Herhalde örneğin; belediye gelirlerine gelen hacizlerin kaldırılmasına özel idarenin kontrolünde olan çakıl, kum alırken sıkıntı çekmemesine yönelik ricalarda iller bankasının istenirse daha fazla ödenek yapmasını istemelerde vs. gibi durumları düşünüş olmaz mı? başkan diye düşünüyorum. Tabi bu saydıklarım ne kadarı olabilir ne kadarı olmaz ben bilemiyorum sadece tahmin işin başka boyutu belediye sökecekti. Neden mühürledi ve sivil insiyatif grubu ile neden ciddi çalışmalar yaptı diye mantığıma ters düşen işler de var.( sivil inisiyatifin içinde bulunan sayın Osman yurt ihaleyi alabilseydi aslanlar gibi de meydana hükümet konağı yapılırdı ya neyse.)

( İsmail cerrahoğlu zamanında da gündeme gelen konak için sivil inisiyatif daha yeni kuruluyordu zaten)

Laf aramızda sayın şükrü yürür inisiyatifin( bazıları hariç) haleti ruhi yelerini iyi biliyordu da bu işte başarılı oldu.

Helal olsundu. Sayın belediye başkanına bulunduğu durumu kurtarması için bir can simidi atmak istiyorum.

Sayın başkan isterse şunu söyleyebilir; hadi ben bazı teknik sıkıntılardan dolayı mühürü geri aldım, ama ordu nun onca milletvekillerine ne demeli?  Hepsi bir olup sayın şükrü yürür ü aşamadılar,ben bir başıma nasıl aşabilirdim?

Biliyorum denir mi denmez mi, kendileri bilir tabi. ama ben en doğal hakkımı kullanıyor ve diyorum ki

Meydana çok yazık olacak çok…

Bir cevap yazın