İNDİRA GANDİ KEMAL

0 0
Okuma Süresi:2 Dk., 20 Sn.

Anayasa referandumu öncesi “HAYIR” desteği için turlara çıkan Kemal Kılıçdaroğlu Ünye’de halka hitap etti. Halk da ona hitap edecekti ama çok az bir kalabalık olduğu için netice alınamadı. Allahtan davul zurna vardı da biraz kuru gürültü oldu. Bir elin parmakları kadar olan, onun da yarısı meraklılardan oluşan kalabalıkta, Gandi kemal hoş konuştu ama bir o kadar da boş konuştu. Anayasa paketinde emekli, dul, yetim, fındık, fıstık, rot-balans mevzuları var mı diyerek Ünyelilerin zekâsını test etmeye çalıştı. Bir itirafta da bulunan Kılıçdaroğlu Kemal, önceki seçimlerde Ünyelilerden yeterli desteği alamadık dedi. Dünkü kalabalığı görünce de herhalde gelecekte de ne kadar destek alacağını bizzat görmüş oldu. Etro Kemal, başbakana Recep bey diyerek ona inceden haddini de bildirince taraftarlarından sempati dolu alkışları toplayıverdi. Aferin!

Tamam. Buraya kadar biraz latife yaparak geldik. Az ciddi olalım mı?

CHP’ye Ünye’den ve Türkiye’den arzu ettiği oyları alması için yapması gerekenleri sıralıyorum.

1-Bu ülke insanının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sizden fazla sevdikleri kuşku götürmez. Dolayısıyla ona zırt pırt “Recep Bey” diyerek sevenlerini gıcık etmemelisiniz.

2-Her söylediğiniz açılım-atılım türü yorumlarınızda genel merkezinizden fırça yiyince kıvırtmayacaksınız. (Genel af konusu, Dersim isyanı konusu, başörtülü eğitim konusu ve daha neler…)

3-Ayağında ayakkabısı olmayanların gemicik alıyor diyecek, sonra bir takım kıyafetlerinizi en az 1.000 tl ye düzmeyeceksiniz. (Sadece etro marka gömlek 350 tl)

4-Anayasa da değişecek maddelerin kimseye faydası olmadığı yalanını bırakacaksınız. Bunun yanı sıra hükümet birkaç defa komple bir anayasa değişikliği çalışmasına kalkışmıştı. Siz CHP’liler o zaman Ak Partiye randevu bile vermemiştiniz. En küçük bir değişiklikte anayasa mahkemesine giderek yapılan ve yapılacak her çalışmayı sabote ettiniz. Bütün bunları halkın anlamadığını, görmediğini saf olduğunu düşünmeyeceksiniz. Ve halka “bir daha iyi şeylere takoz olmayacağız” diye söz vereceksiniz. (Abdest alıp yemin edeceksiniz ama!)

5-En çok yaptığınız şey ipe un sermektir. Sermeyin! Bu iyi bir şey olsa herkes ipe un serer ama sermiyorlar işte.

6-Bingöl’de hayır diyeceğim diyen belediye başkanınızı partinizden ihraç etmemeliydiniz. Buna demokrasi değil diktatörlük diyorlar. (Size uyan ama halka hoş gelmeyen bir kavramdır bu).

7-Genel kongrelerinizde ayak oyunları yapmamalısınız. Sarıgül’ü ve Baykal’ı öyle harcadınız. Daha dün Saadet partisine Önder Sav akıl bile verdi. SP de imzalar yetmediği halde o akılla olağanüstü kongre yapmanın yolunu buldu. Yani CHP’nin dümen suyuna giren eski SP kadrosuna mı yanarsınız, yoksa, böyle ayak oyunlarını iyi bilen CHP’ye mi? Vah Türkiye’m vah!

7-Çok ciddi bir stratejik hata yapıyorsunuz. Evet-hayır oylamasını sadece anayasa değişikliği çerçevesinde tutmalısınız. Ama siz bunu Ak Partiyi hedef alarak yapıyorsunuz. Farkında olmadan güven oylamasına dönüştürüyorsunuz. Evetler de fazla olacağına göre kendi altınızı oymuş olursunuz. (Bu akıl da benden size bir kıyak olsun)

8-Ziyaretinizin Ünye de yansımaları bu. Bu yorumları ben değil de Ünye’de ki temsilcileriniz bizzat size brifing yoluyla vermeleri lazım ama, onlarda Zoolojiden fırsat bulamıyorlar ki…

Bir cevap yazın