0 0
Okuma Süresi:2 Dk., 12 Sn.

Geçtiğimiz hafta Belde Belediyelerimizin Başkanlarının yanı sıra, Belediye Başkanımız Ahmet Arpacıoğlu da Ak Parti’nin düzenlediği Belediye Başkanları sempozyumuna katılmış. Başkanın basına verdiği demece göre Başbakan’a Ünyeliler’in selamını götürmüş ve iade selâmını Ünyeliler’e getirmiş. (Aleykümselâm) Bu arada Başbakan yememiş, içmemiş, gözüne uyku girmemiş Ünye çevre yolu tünelleri ve viyadüklerinin durumunu da Başkan Arpacıoğlu’na sormuş. Bu arada Başbakan hazır başkanı yakalamışken bilmediği ve öğreneceği mercii de olmadığı için! Arpacıoğlun’dan bu yolların ne zaman bitirileceğini de sormuş ve öğrenmiş. Bu yukarıdaki cümlelerden o kadar çok soru devşirilebilir ki şaşar kalırsınız. (Haydi devşirelim de şaşıp kalalım.)

Merak ettiğim şey şu; Ünye çevre yolunun, (ayrıca Toki konutlarının da tabi!) belediye başkanı ile ne alâkası var? Ne yani bana bu çalışmaları belediye başkanımı yaptırıyor diyorsunuz? Eğer böyle ise Ak Parti ilçe teşkilatı ve İl Genel Meclisi Üyeleri hiçbir iş yapmıyor diye sormamız mı gerekmektedir?

(İyi ki bir çevre yolu ve Toki var. Herkes sürekli oralarda fotoğraf çektiriyor ve kamuoyuna bir şeyler söylüyor. Bende gidip bir fotoğraf karesine gireceğim artık!)

Sayın başbakan 15 bin kilometreden fazla yaptığı çevre yolları, onlarca tünel ve viyadüklerin içinde Ünye’nin kısacık çevre yolu aklında nasıl kalabilir ki?

İdris Naim Şahin, Kaymakam bey, İl Genel Meclis üyesi Fahri Şahin canhıraş ve fedakârca yapılmasına çalıştıkları Organize sanayi bölgesi kurulursa, bunu yine başkanın eseri olarak mı algılamalıyız?

En direk Arpacıoğlu’na şunu sormayı çok isterdim; O sempozyum da düzinelerce belediye başkanlarına başarılarından dolayı tebrik ve takdirler dağıtıldı.  Siz bu başarılı belediye başkanlarının içerisinde misiniz?

Siz başbakanla tokalaşmadan başka herhangi bir ödül aldınız mı? (Gülümseyerek en büyük ödül bu diye düşünmeyin sakın!)

Eğer ödül, takdir veya bir teşekkür alamadıysanız, Ünye’de yeterince çalışmadığınız mı anlaşılmalıdır? Oysa İdris Naim Şahin gibi bir değere sahip olan bu bölgeye, ekstradan harikulade eserler kazandırılamaz mıydı? Geldiğinizden bu yana Atatürk parkı ile devam eden ve halen daha bitmemiş olan çalışmadan başka bir şeyiniz yok muydu?

Yoksa siz bizim dikkatimizi başarı ödülü alamadığınız için başka yerlere, mesela başbakanla tokalaşmaya mı çekiyorsunuz? Eğer niyet öyleyse olmuyor görüyorsunuz.

Hay Allah yerimizde bitti.

Oysa ben daha Otopark ihalesinde kankaların kardeşliğini, tuhaf sohbetlerin geçtiği CD kayıtları varmış onu yazacaktım.

Ahmet Arpacıoğlu sürekli irtifa kaybediyor diyorlar bunu yazacaktım.

Sayın başkan meclis üyeleri ile o kadar gerginleşmiş ki, istifa etmeye hazır bir düzine üye olduğunu söylüyorlar onu yazacaktım.

Kaymakam bey dâhil birçok kurumla geçimsizlik baş gösteriyormuş onu yazacaktım.

Ankara’lardan artık ciddiye alınmadığı yönünde gelen olumsuz haberleri yazacaktım.

Görevden alınmış dedikodularının tüm Karadeniz’i sardığını sonra düzeltildiğini yazacaktım.

Bir şey 40 defa söylenirse o olurmuymuş kehanetini yazacaktım.

Bir yakınının hem Anap’a hem Akp’ye üye olup, aynı zamanda yönetim kurulu üyesiymiş diye duydum onu yazacaktım.

Neyse bu konulara daha sonra bakarız artık.

Bir cevap yazın