0 0
Okuma Süresi:1 Dk., 24 Sn.

11.05.2000                                                         DOĞUŞ GAZETESİ                                           ELEKTRİK

SELAMLAR;

Bu yazımızın konusu elektrik. Elektrik manyetik olup ileticiler aracılığı ile elektrikle çalışan tüm elektrikli eşyalarımıza hayat veren bir fiziki olay olduğunu hepimiz biliyoruz. Tarifi mümkün olmayan bir hayat zorluğu başlayacağı için, rahatlıkla elektrik olmazsa olmaz diyebiliriz.

Bu hayati olayı bulan, geliştiren, bizlere hizmet edicek şekilde evimize, iş yerimize ulaştıran başta mucitlere daha sonrada tedaşa ve tedaşa sonsuz minnet borçlu olduğumuzu da biliyoruz. Elektrik sarfiyatı karşılığı kesilen faturalar vaktinde ödenir, ödenmezse faiz uygulanır, elektrik kesilir ve haciz işlemleri başlar, sonuçta alacak mutlaka alınır.

Şimdi zaman değişti ve insanlar ödediği paranın karşılığını görmek ve göremezse görene kadar da en yetkili yerlere kadar haklarını aramak için her türlü yasal şikayetleri yapıp bunların takipçisi oluyorlar.

Ama ne olduğunu bilmediğimiz ve kimsenin de açıklama yapma zahmetinde bulunmadığı tuhaf elektrik kesintileri insanlarımızın canını sıkmaya başladı. Bu konu da ciddi şikayetler zerzenişler yüksek sesle duyuluyor. O yüzdendir ki ünye de son zamanlarda yapılan elektrik kesintileri gecenin bir vaktinde, gündüz tezgahın başında, iş yerinde, kamu kurum ve kuruluşlarının bürolarında, kısacası hayat olan her yerde hissedilince insanlarda bir huzursuzluk başlıyor ve hayat o an için duruyor, durduruluyor.

Ünye ilçesinde yer altı veya yer üstü yatırımlar yapılıyor deseler görünürde bir şey yok. zorunlu kesintiler var deseler o da bitti o zaman neden kesintiler yapılıyor?

Tabi insanlarımıza göre bunun sebebi; ya ünye de elektrik dağıtımı ile ilgilenen yetkililer bu işi beceremiyorlar yada insanlarımızın bilmediği olağan üstü bir durum söz konusu.

Kimler ne hakla ve ne gerekçeyle bu kesintileri yapıyorlar bilmiyoruz ama bu kesintilerin tadı kaçmaya başladı.

Sonuç olarak; bu sıkıcı kesintilere ya çözüm bulunmalı, veya insanları tatmin edecek açıklama yapılmalıdır. Yok eğer idari bir eksiklik var ise eksik olan eksikliğini bir an önce gidermelidir

Bir cevap yazın