BOL ACILI TAHRİK

0 0
Okuma Süresi:1 Dk., 50 Sn.

22.05.2002                                                         HALK GAZETESİ                                                               BOL ACILI TAHRİK

Doğru yol partisi Ünye ilçe kongresi yapıldı. Sayın Mehmet eribol üçüncü defa ilçe başkanlığını üstlendi. Bu güne kadar başarılı bir yönetim izleyen sayın eribol a bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz. Kongrede birçok kişi konuştu. Eski milletvekili adaylarından Sayın İsmail hakkı yılmaz da konuşanlar arasındaydı. Sayın yılmaz ın konuşması alışılagelmişin dışındaydı. Bol tahrik dolu konuşması ile bazı insanları hedef gösteriyordu adeta. Öncelikle isim vermeden hedef gösterdiği adrese en yakın kişi halen daha milletvekilliği yapan şükrü yürür dü.

Ankara dan idare ettiğini kaymakam atamalarına müdahale ettiğini öğretmen evi yapılacak okulu yıktırmaya uğraşanın bile şükrü yürür olduğunu isim vermeden anlattı sayın yılmaz. Yeşil kartları istediği kişilere verdirdiğini söylemekten kendisini alamadı. Ünye de görev yapmış ve görevde olan kaymakamlara konuşacağı kesimi bile o adresteki ismin belirlediğini anlattı sayın yılmaz. Sayın yılmaz a göre Ünye de bir hukuksuzluk söz konusuydu. Ünye krallıkla yönetiliyordu. Kanunsuzluk kol geziyordu Ünye de. ( duyan da Ünye de kaymakam, savcı, polis yok zanneder) yine isim vermeden sayın şükrü yürür adına herkesten özür dileyen yılmaz bol keseden attı. Tutar mı tutmaz mı bekleyip göreceğiz. Örneğin; öğretmenlere madem belediye sizin suyunuzu kesti bizde sizlere tankerlerle su göndereceğiz jeneratörlerle elektrik sağlayacağız diyerek hukuksuzluğu savundu sayın yılmaz. Oysa belediye, öğretmen evinin suyunu borcu olduğu için kestiğini biliyordu sayın i. Hakkı yılmaz. Diğer yandan elektrik kurumu öğretmen evinin elektriğini kesmemişti. Ancak sayın yılmaz ın duyumlarına göre elektriğin kesileceğini tahmin ettiği için kuru uyarmadan edemedi. Bir yanda belediye bir yanda ismini vermeden şükrü yürür ile siyasi bir savaş başlamıştı. Anlattıklarına bakılırsa her taşı altında (hatta her taşın üstünde) sayın şükrü yürür vardı.

Belediye ve şükrü yürür bir cephede sayın yılmaz ve milli eğitim müdürü diğer cephede yasalara ve yönetmeliklere rağmen çaba gösteriyordu. ( bu arada ilgimizi çeken bir şey daha var. Milli eğitim müdürü Sayın Mehmet gür dönüşü olmayan bir polemikle çabalayıp durmaya devam ediyor. Çabaladıkça da sorun içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Sırf bu yüzden bazı kurum ve kişiler karşı karşıya kaldılar ve halen daha birbirleri ile soğuk çatışma devam etmekte. Devletin kurumlarında hiçbir memuru bu denli bir mücadeleye girdiğini duymadık!) bu ne öfke bu ne tahrik bilemiyoruz fakat sayın i. Hakkı yılmaz ın konuşmalarının tasvip edilebilirliği çok zor.

Kim bilir, belki de siyaset böyle yapılıyor…

Bir cevap yazın