BEKLENMEDİK İSTİFALAR

0 0
Okuma Süresi:1 Dk., 9 Sn.

03.02.2003                                                         GÜNDEM GAZATESİ                      BEKLENMEDİK İSTİFALAR

MECLİSTEKİ BAĞIMSIZ ÜYELERDEN MUHARREM GÜLER VE EROL OKUTUCU BELEDİYEDE SORUMSUZLUK VE YETERSİZLİK OLDUĞU GEREKÇESİYLE GÖREVLERİNDEN İSTİFA ETTİLER.

Ünye belediye meclisinde ard arda gelen istifalar şaşkınlık yarattı. Meclis üyelerinden MUHARREM GÜLER ve EROL OKUTUCU 28 ocak Salı günü başbakanlık makamına verdikleri dilcekçe ile görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar. Dilekçelerinde belediye idaresindeki sorumsuzluğu ve yetersizliği aşarak 4 yıldır ünyede hizmet vermek için mücadele ettiklerini ancak bu mücadelelerden olumlu sonuç alamadıklarını ve başıboşluğun her geçen gün artarak devam ettiğini belirten GÜLER ve OKUTUCU bu sorumsuzluğa ortak olmanın bir gerekçesi kalmadığından ve çalışarak hizmet etme sözü verdiğimiz ünye halkına olan saygımızdan dolayı belediye meclis üyeliği görevimizden istifa ediyoruz dediler. MUHARREM GÜLER ve EROL OKUTUCU belediye başkanı MEHMET TÜRK ile birlikte 18 nisan 1999 seçimlerinde fazilet partisinden belediye meclis üyeliğine seçilmişler FP nin kapatılmasından sonra ise görevlerini bağımsız olarak sürdürmüşlerdi. Belediye başkanlığına en fazla vekalet eden meclis üyelerinden olan GÜLER ve OKUTUCU encümende ve çeşitli komisyonlarda da görev yapmışlardı. Bu arada EROL OKUTUCU ile istifa eden MUHARREM GÜLER 1 yıl önce belediye başkanı MEHMET TÜRK hakkında verilen gensoru sırasında başkanın yanında yer alarak ona destek vermişti. Belediye başkanı MEHMET TÜRK e yakın isimler olarak bilinen MUHARREM GÜLER ve EROL OKUTUCU nun gerçekten açıkladıkları sebeplerden dolayı mı yoksa başka bir sebepten dolayı mı istifa ettikleri ayrıca seminer için Antalya da bulunan başkan TÜRK ün bu istifaları nasıl yorumlayacağı merak ediliyor.

Bir cevap yazın